Zwiedzamy Rzym – największe atrakcje i zabytki

Koloseum

Koloseum to najbardziej znany i najbardziej ceniony przez turystów zabytek Rzymu. Jego prawdziwa nazwa to Amfiteatr Flawiusza. Koloseum zostało zbudowane za panowania Wespaziana i zostało odsłonięte w 80 r. n.e. przez Tytusa.

Jego rozmiary to:
50 m wysokości ściana przednia
arena w kształcie elipsy 86 m na 54 m
W czasach świetności ta arena mogła pomieścić nawet i 50 tys. widzów, których od słońca chroniła rozciągana nad trybunami płachta z materiału. W koloseum odbywały się słynne walki gladiatorów oraz inne uroczystości.

Fontanna di Trevi

Jest to jedna z najbardziej znanych fontann na świecie. Jej budowa została ukończona 22 maja 1765 roku. Ma ona 20 m szerokości i 26 m wysokości i zakrywa całą jedną stronę placu Piazza Poli. Składa się z dużej liczby elementów, z których każdy posiada określoną symbolikę. Ogromna miednica zbudowana na poziomie ulicy symbolizuje morze i to tutaj turyści wrzucają swoje monety, aby wrócić szczęśliwie do Wiecznego Miasta znowu kiedyś.

Bazylika św. Piotra

Jest to największa chrześcijańska świątynia na świecie. Stanęła nad grobem św. Piotra. Budowlę ukończono w 1657 r.

Przed Bazyliką znajduje się Plac św. Piotra otoczony monumentalną kolumnadą. W środku placu umieszczono obelisk egipski znaleziony przez archeologów w cyrku Nerona, na którego szczycie umieszczono krzyż, symbol zwycięstwa chrześcijaństwa nad pogaństwem. Z dwóch stron obelisku tryskają dwie bardzo ciekawe fontanny.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *