Zwiedzanie Gdańska

Zwiedzanie Gdańska a środki transportu. Co wybrać?

by Traveler

Miłośnicy zwiedzania przed każdym wyjazdem stają przed koniecznością wyboru wymarzonego miejsca na urlop. I choć możliwości jest wiele, na mapie istnieją pewne kierunki, których żaden wytrawny turysta nie może pominąć.

Jednym z nich jest Gdańsk – miasto o prastarych tradycjach nazywane perłą Bałtyku. Magia tego miejsca, a także sąsiedztwo Morza Bałtyckiego sprawiają, że co roku przybywają tam miliony turystów z kraju i ze świata. Dowiedz się, jakie środki transportu sprawdzą się najlepiej podczas zwiedzania Gdańska.

 

Jak zaplanować pobyt w Gdańsku?

Jeżeli wybieramy się nad Bałtyk, ale oprócz relaksu na plaży chcielibyśmy także sporo zobaczyć, warto postawić na Gdańsk, z pewnością nie zabraknie tam bowiem miejsc do zwiedzania. Zanim jednak zaczniemy studiować przewodniki i wybierać interesujące nas atrakcje, powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego hotelu.

Najlepszy hotel na urlop w Gdańsku powinien charakteryzować się wysokim standardem. Jeśli dodatkowo mieści się w nim restauracja, w której przed wyruszeniem w trasę zjemy pożywne śniadanie, a także strefa SPA pozwalająca na wieczorny relaks, pobyt z pewnością będzie udany. Oprócz tego niezwykle ważna jest także korzystna lokalizacja, która pozwoli szybko dotrzeć do najważniejszych punktów miasta, wyjaśnia przedstawiciel trzygwiazdkowego hotelu Amber z Gdańska.

Po zapewnieniu sobie zakwaterowania, można przejść do planowania kolejnych dni pobytu i ustalania planu zwiedzania. Ważne są tutaj zarówno miejsca, które chcemy zobaczyć, jak i sposób przemieszczania się po mieście. Samochód nie jest na ogół najlepszym pomysłem, ponieważ grożą mu uciążliwe korki. Ponadto najczęściej nie można wjeżdżać do centrów dużych miast, a to tam jest najwięcej atrakcji. Z tego powodu warto pomyśleć nad wyborem innych środków lokomocji.

Komunikacja miejska, a może riksza?

Sposobów zwiedzania Gdańska jest wiele. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są własne nogi. Dzięki pieszej turystyce można łatwo dotrzeć nawet w najmniejsze zakątki Starego Miasta. Ponadto piesze przemierzanie turystycznych szlaków ma doskonały wpływ na zdrowie i kondycję. Niestety nie w każde miejsce da się szybko dotrzeć w ten sposób. Ponadto nie każdy ma możliwość, aby na nogach przemierzać duże odległości. Rodziny z dziećmi czy osoby starsze mogą mieć z tym problem. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na inny sposób zwiedzania, a tych w Gdańsku jest naprawdę sporo.

Choć po Gdańsku można tradycyjnie jeździć autobusem, są także inne możliwości. Jedną z nich jest Szybka Kolej Miejska, która pozwoli sprawnie poruszać się pomiędzy Gdańskiem, Gdynią i Sopotem. Oprócz tego istnieją także mniej standardowe sposoby podróżowania, które są jednak niezwykle urokliwe i zapewniają dodatkowe atrakcje. Mowa tutaj chociażby o rikszach, które w sezonie z pewnością będą krążyć po malowniczych uliczkach Starówki. Dzięki nim zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje w okolicy, a sama przejażdżka będzie niezwykle przyjemna. Niezwykle ciekawą propozycją jest także tramwaj wodny, którym z Gdańska dotrzemy prosto na Hel.

Gdańsk to miasto, które powinno się znaleźć na mapie każdego turysty. Można w nim zobaczyć wiele wspaniałych zabytków i cieszyć się towarzystwem Bałtyku, a jednocześnie zwiedzać go w sposób komfortowy i dostosowany do różnorodnych preferencji.

Ciekawe artykuły