Zwiedzanie Niemiec w czasie pobytu w Świnoujściu

Dzisiaj coraz więcej osób mieszkających w Polsce inwestuje w apartamenty Świnoujście do wynajęcia Jest to znakomita inwestycja i zarazem bardzo przyjemna. Apartamenty w Świnoujściu możemy także wykorzystać na własne potrzeby i wykorzystać znakomite położenie miasta przy samej granicy z Niemcami zwiedzając lokalne atrakcje.

By zapewnić sobie międzynarodową rozrywkę podczas pobytu w Świnoujściu warto odwiedzić chociaż jedną z 3 poniższych atrakcji.

Cesarskie kąpieliska

Zaraz za polsko-niemiecką granicą znajdują się trzy stosunkowo małe miejscowości, które zasłynęły ze swoich uzdrowiskowych walorów na taką skalę, że w dawnych czasach często doceniane były przez samych cesarzy austrowęgierskich i pruskich.

Miasta te Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin charakteryzuje się wysublimowaną, zadbaną, niską zabudową zbieżną we wszystkich trzech miasteczkach, szeroką, czystą plażą oraz długim, rozciągającą się na długość 12km, najdłuższą w Europie promenadą nabrzeżną oraz historycznym molem wychodzącym w morze, gdzie koncentruje się życie towarzyskie. Liczne knajpki, restauracje i kawiarnie oferują tradycyjne potrawy kuchni niemieckiej czy włoskiej, a także świeże ryby z codziennych połowów.

Znamienitą przekąską tego regionu jest Fischbrötchen, czyli bułka z rybą (przeważnie z filetowanym śledziem). Heringsdorf, który w dosłownym tłumaczeniu oznacza „śledziowa wioska” w okresie międzywojennym słynął jako kurort wypoczynkowy dla arystokracji i osobistości ze świata kultury i sztuki, gościł niejednokrotnie kompozytora Johanna Strauss ‘a, eseistę Thomasa Mann ‘a, czy znakomitego powieściopisarza Lwa Tołstoja. Przy długim na 508m molo znajduje się pasaż handlowy, kino, restauracje, baza noclegowa, a także przystań dla statków wykonujących cyklicznie w ciągu dnia kursy m.in. do Świnoujścia.

Najmniejszym miasteczkiem jest Bansin, porośnięty dużą ilością zieleni, a także z jednej strony otoczony przez Morze Bałtyckie, a z drugiej przez jezioro Schloon. W Bansinie warto udać się do pełnej egotycznego charakteru palmiarni (z niem. Tropenhaus), a przy okazji odwiedzić jeden z najmniejszych na świecie ogrodów zoologicznych (z niem. Terrarium), w którym można spotkać m.in. różne gatunki małp, węży, żółwi i papug (ul. Goethestraße, Bansin, czynny w godzinach 10:00-16:00/18:00(w okresie sezonowym).

Termy Bałtyckie Usedom

Na pograniczu miasta Ahlbeck i Heringsdorf znajdują się termy, złożone z 5 basenów wewnętrznych oraz jednego zewnętrznego, wypełnionych wodą termalną – Heringsdorfer Jodsole (jodosolanka z Heringsdorfu). Dla dzieci przewidziano atrakcje w postaci płytszych baseników ze zjeżdżalniami, posągami zwierzątek i skałkami. By jeszcze bardziej uprzyjemnić wodny relaks do dyspozycji gości oddane są bicze wodne, dysze masujące, sauny, solanki o temperaturze przekraczającej 32ºC oraz masaże manualne, jako usługi świadczone przez tamtejsze spa&wellness, a także centrum fitness i siłownia. Termy otwarte są przez cały rok, 7 dni w tygodniu.

Koserow Karls-Erlebnis Dorf – Truskawkowe miasteczko

Miasteczko truskawkowe zrodziło się z pomysłu właściciela niemieckiej firmy zajmującej się uprawą i przetwórstwem truskawek na polach miasta Koserow. Stworzył on truskawkową manufakturę z wieloma smakołykami zarówno dla młodszych jak i starszych koneserów dżemów, powideł, słodyczy, czekolad, wyrobów alkoholowych, chlebów, ciast itd. otrzymywanych z tych czerwonych, słodkich owoców.

Wszystko można przed zakupem skosztować, by zaskoczyć swoje kubki smakowe i tym samym po pozytywnym zaskoczeniu zakupić pełnowymiarowy produkt. Dla najmłodszych czekają różne atrakcje między innymi tory przeszkód, duża zjeżdżalnia, trampoliny, labirynty, a także możliwość obcowania z domowymi zwierzętami (kozy, psy, koty, koniki).

Do podziwiania zapraszają także liczne pokazy wyrabiania cukierków z masy cukrowej czy gotowanie na żywo owocowych konfitur. Po dużej dawce wysiłku na uzupełnienie spalonych kalorii zapraszają punkty gastronomiczne serwujące tradycyjne dania kuchni amerykańskiej i włoskiej. Park zabaw znajduje się w odległości 20km od Świnoujścia. Sprawnie można dojechać tam przemierzając szlak rowerowy, samochodem lub kolejką UBB. Wstęp jest darmowy, tak jak i większość atrakcji na miejscu.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *